Dzień Dobry,

21 -27 maja, czyli Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! To taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą mogły pokazać jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować.

Fundacja e-medycyna - Tydzień Inicjatyw pozarządowych 2018

Zespół fundacji e-medycyna z ogromną radością będzie uczestniczył w tym wydarzeniu organizując Punkt Promocji Zdrowia. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń na cały tydzień:

21 - 27.05 | Z książką zawsze POGODNie

Szkoła Podstawowa nr 53 i otoczenie szkoły
W ramach TIP 2018 przewidziano realizację spotkań czytelniczo- warsztatowe, 5 dni strefy "Pod chmurką", flash mob z książką, spacer uliczkami Pogodna promujący ideę czytelnictwa, panele dyskusyjne, rozgrywki Dixit.
Szczegółowy plan tutaj:
http://www.sp53.szczecin.pl/index.php/1049-z-ksiazka-zawsze-pogodnie

21 – 27.05 | Bezpieczny świat finansów. Finanse w sieci | Sektor 3 Szczecin

Fundacja Barwne Życie zaprasza szczecińskich seniorów na zajęcia, które podniosą wiedzę i umiejętności korzystania z nowych technologii. W ramach TIP 2018 przewidziano część praktyczną nauki korzystania z mobilnych usług finansowych i bankowości
elektronicznej: skorzystania z usługi BLIK.

Szczegóły tutaj: http://barwnezycie.pl/aktualnosci/

21 – 27.05 | Czym skorupka za młodu… | Limby 35/2

Fundacja Macierzanka zaprasza na zajęcia edukacyjne w ramach TIP 2018: prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży, 7 kroków do udanego karmienia piersią, karmienie piersią - korzyść dla mamy i dziecka, rozszerzenie diety i karmienie dzicy metodą BLW.
Szczegółowy plan godzinowy tutaj:
https://www.facebook.com/events/319816721881138/

21.05 | "Street Postcard" - Szczecińska uliczna pocztówka |
Plac im. Waleriana Pawłowskiego |Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna "Pogodniak" zaprasza uczniów, mieszkańców do wzięcia udziału w malowaniu kreatywnej pocztówki kredą na płytach betonowych, zlokalizowanym w bezpiecznym miejscu pod zadaszeniem na placu Waleriana Pawłowskiego. Pocztówka o wymiarach około 3 na 9 m zostanie sfotografowana i wydana w postaci kartonowej pocztówki, która będzie rozdawana bezpłatnie podczas Spotkania Pod Platanami.

22.05 | Szczecin oazą (nie)spokoju | Park Kasprowicza |Zespół Niespokojnych Nóg zaprasza na relaks na hamakach w tzw. Oazie (nie)spokoju.

Zostaną rozwieszone hamaki w Parku Kasprowicza pomiędzy drzewami znajdującymi się blisko ścieżki prowadzącej od Pomnika Trzech Orłów do Teatru. Nad hamakami będą rozwieszone girlandy z papieru, girlandy światełka na baterię, będą puszczane bańki mydlane, aby stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Aby go umilić goście otrzymają ciasto, batoniki zbożowe z orzechami (zapakowane jak prezenty w papier) oraz lemoniadę i herbatę.

Szczegóły tutaj: http://sektor3.szczecin.pl/wydarzenie/szczecin-oaza-niespokoju/?instance_id=173

24.05 | Spaceruj z FiKą. | Klubokawiarnia FiKa

Fundacja Fika Czyta zaprasza mieszkańców do spacerowania i poznawania miasta! Wyjątkowy spacer z przewodnikiem miejskim Tomaszem Wieczorkiem, który przybliży nam historię dzielnicy Śródmieścia. Czas trwania ok 2 godziny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/590707661291042/

25.05 | Śródmieście w oczach (i uszach) dzieci | Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Szczecinie

Stowarzyszenie Lepszy Szczecin jako opiekun grupy nieformalnej zaprasza w ramach TIP 2018 na boisko szkolnie, gdzie odbędzie się się koncert, połączony ze zbieraniem materiału do audycji o życiu w Śródmieściu, jego plusach i minusach.

26 – 27.05 | Sąsiedzki Bazarek Dóbr | Obiekt Kreatywny przy ul. Królowej Jadwigi 2 w Szczecinie

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki i integracja sąsiedzka, wzmacnianie i budowanie nowych relacji, organizacja działań odpowiadających zdiagnozowanym potrzebom mieszkańców. W ramach TIP 2018 odbędzie się otwarty, społeczny pchli targ z szeregiem działań animacyjnych, warsztatów i atrakcji dla najmłodszych oraz zbiórek i akcji charytatywnych zaplanowanych wspólnie z mieszkańcami.

26 – 27.05 | Dyżury i spotkania genealogiczne |Książnica Pomorska w Szczecinie

Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "Pomerania" umożliwia mieszkańcom Szczecina, a szczególnie osobom 50+ spędzenia czasu, realizowania pomysłów, poszerzenia więzi społecznych i towarzyskich, budowania historii swoich najbliższych,
opracowania archiwum rodzinnego i drzewa genealogicznego, by przekazać je kolejnym pokoleniom. W ramach TIP 2018 przewidziano 26.05 spotkanie w książnicy Pomorskiej -
temat: Drzewo genealogiczne mojej rodziny. Archiwum rodzinne. 27.05 podczas imprezy Spotkania POD PLATANAMI - dyżur genealogiczny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/305731773294174/

26 – 27.05 | Warsztaty wokalne na Dźwigozaurową nutę
CKE Stara Rzeźnia / Jasne Błonia

IGA'cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa zaprasza na warsztaty wokalne dzieci w dniu 26 maja i 27 maja dla wszystkich podczas spotkania POD PLATANAMI; Zachęcamy mieszkańców Szczecina do wspólnego śpiewania o szczecińskim
charakterze miasta i jego portowych urządzeniach a szczególnie dźwigozaurach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/775719829305103/

27.05 | "W ogniu doświadczeń" Piknik profilaktyki przeciwpożarowej oraz promocji wolontariatu w dziedzinie ratownictwa i ochrony ludności. | Jasne Błonia

W ramach Spotkania POD PLATANAMI OSP Gryf w Szczecinie zaprasza na piknik aktywności o charakterze profilaktycznym, promującym działalność na rzecz ratownictwa i ochrony ludności. Na miejscu pokazy ratownicze.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/1718997188181680/

27.05 | Miasteczko Teleskopów na Jasnych Błoniach 27 maja 2018
Jasne Błonia

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie umożliwi mieszkańcom Szczecina kontakt z zaawansowanym technicznie i innowacyjnym sprzętem wykorzystywanym do obserwacji astronomicznych oraz badań naukowych. W ramach Spotkania POD PLATANAMI, w godz. 11.00-18.00 będzie możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych z użyciem teleskopów.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/204291553698969/

27.05 | Moja przygoda z morsowaniem | Jasne Błonia

Szczecińsko-Policki Klub Morsy im. Zbyszka Ulatowskiego
zaprasza odważnych i chętnych do majowego morsowania. W ramach Spotkania POD PLATANAMI 27 maja odbędą się rozmowy z ekspertami oraz kąpiel w basenie z lodem na terenie imprezy.

27.05 | SzczecinTrails - Bezpieczna jazda pod Platanami | Start: Jasne Błonia

Fundacja Szczecin Trails zaprasza w godz. 11.00-14.00 na swoje stoisko, gdzie odbędzie się otwarte szkolenie z techniki jazy. O 14.00 startuje wycieczka rowerowa do Puszczy Wkrzańskiej.

27.05 | Nightskating z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka | Start: Jasne Błonia

Stowarzyszenie Rollkowy Szczecin propaguje aktywny wypoczynek! W ramach TIP 2018 odbędzie się przejazd wieczorny dla rolkarzy ze Szczecina, ulicami miasta. Trasa rozpocznie się i zakończy na Jasnych Błoniach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2166359810319127/

27.05 | Punkt Promocji Zdrowia E-Medycyna | Jasne Błonia

Fundacja na rzecz aktywnego rozwoju telemedycyny i e-zdrowia w Polsce - Fundacja EMedycyna zaprasza na swoje stoisko podczas Spotkania POD PLATANAMI. Na miejscu edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, odżywiania się, aktywności fizycznej,prowadzenie badań profilaktycznych (badanie ciśnienia krwi, badanie EKG, spirometria, pulsoksymetria).

Każdy mieszkaniec Szczecina będzie miał możliwość zobaczyć  jak ciekawą ofertę mają lokalne organizacje pozarządowe. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które będą się odbywać podczas XII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Zachęcamy do znalezienia czegoś dla siebie!