Dotychczas miesiąc listopad w Szczecinie przyzwyczaił nas do typowo jesiennej pogody, raz deszczu, raz wichury…. no i spadania pięknych złotych liści. W tym roku jest trochę inaczej, ponieważ niemalże każdy „drogowiec” wymienił już komplet opon, a ludzie na na mieście są opatuleni po uszy w ubrania. Fakt, iż mamy temperatury minusowe (np. teraz -3 stopnie w skali Celsjusza) spowodował, że chcieliśmy „ocieplić” atmosferę i powspominać co się działo w lipcu tamtego roku w naszych działaniach.
Uczestnicząc w projekcie „Mobilna Pomagalnia Społeczna” prowadziliśmy warsztaty telemedyczne dla mieszkańców powiatu myśliborskiego. W dniu 22 lipca 2017r. odwiedziliśmy dwie radosne miejscowości: Chłopowo i Sulimierz. Musimy nadmienić tutaj, że za każdym razem (ale to za każdym razem:) ), a robimy to do tej pory jesteśmy witani bardzo wyjątkowo, a przebieg całych warsztatów jest nadzwyczaj sympatyczny. To dzięki przychylności sołtysów a także mieszkańców tychże miejscowości, którzy pomimo swoich obowiązków doceniają naszą pracę na rzecz promowania telemedycynyi dobrych zachowań prozdrowotnych. Jesteśmy mile zaskoczeni, bo na warsztatach telemedycznych pojawia się wiele dzieci i młodzieży, które umiejętnie obsługują urządzenia telemedyczne (robią np. badania EKG swoim rodzicom). Dodatkowo cieszymy się, że „chwytają” wiedzę w locie i są przyszłością w takich zachowaniach jak – ratowanie życia ludzkiego. Zapraszamy do obejrzenia poniżej fotorelacji z tych dwóch miejscowości (świeciło fantastycznie słońce i widać ciepłe przyjęcie mieszkańców).
Reprezentanci fundacji e-medycyna Arleta Górecka-Przybycień oraz Adrian Naumowicz bardzo dziękują za tak miłe przyjęcie. Zachęcamy także osoby (przyszłych wolontariuszy) do zgłaszania się do nas. Przeżyjecie z nami miłe chwile – pomagając, a także czując sympatie ludzi którzy żyją na co dzień na innych zasadach (np. nie przejmując się pierdołami i ciesząc naturą).
Zapraszamy, dołącz do nas!