Dzień dobry,

Nasi Drodzy może niewielu z Was wie, ale w Szczecinie znajduję się 7 mieszkań chronionych. Mieszkanie chronione to miejsce przeznaczone dla kilku bądź kilkunastu osób. Są to lokale zazwyczaj mocno wyremontowane i specjalistycznie dostosowane do przyjęcia osób starszych. To taka forma przejściowa między domem a miejscem w domu pomocy społecznej. Fundacja e-Medycyna podjęła współpracę z MOPR Szczecin i na tej podstawie dostarcza specjalistyczny sprzęt telemedyczny do takich mieszkań, mając pod stałą kontrolą m.in. kardiologicznych pacjentów w tych ośrodkach.
Dotąd miasto na te potrzeby przygotowało i przekazało do użytku lokale przy:
– ul. Sikorskiego,
– al. Bohaterów Warszawy,
– ul. P. Ściegiennego,
– ul. Pocztowej
– ul. Stołczyńskiej
– al. Piastów.
Teraz oddało seniorom kolejne – przy ul. Mickiewicza. W sumie we wszystkich jest 49 miejsc. Dzisiaj chcieliśmy się skupić na tym ostatnim, czyli na ulicy Mickiewicza 68b/1. W lokalu są cztery pokoje – 3 sypialnie i pokój dzienny, a także kuchnia, łazienka i toaleta (razem niemal 130 m2.) Lokal w pełni przystosowany jest także dla osób niepełnosprawnych. W mieszkaniu przez całą dobę są opiekunki, które pomagają seniorom we wszystkich czynnościach, przygotowują posiłki oraz prowadzą zajęcia aktywizacyjne. Działanie Fundacji e-Medycyna opiera się na trzech płaszczyznach:

– dostarczanie wyspecjalizowanego sprzętu telemedycznego na najwyższym poziomie
– przeszkolenie personelu (opiekunki środowiskowe) w przeprowadzeniu badań na co dzień a także podczas nagłych incydentów
– przeprowadzanie badań monitoringowych cyklicznie (badanie EKG).

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie odbywa się wzorowo. Jesteśmy bardzo zadowoleni także z faktu iż przyswajanie wiedzy o badaniach telemedycznych (w tym EKG) przez opiekunki środowiskowe odbywa się płynie, bez zakłóceń. Cieszymy się, ze współpracy i czekamy z niecierpliwością na możliwość wykonywania innych badań na nowym sprzęcie. Poniżej prezentujemy relacje z badań, zapraszamy do współpracy wolontariuszy którzy chcieliby się zaangażować w cykliczne badania i pomagać osobom starszym.